Dravý roztoč na ochranu viniča a ovocných sadov pred roztočcami, hálčiavkami a vlnovníkmi.
Popis a použitie:
Dravý roztoč Typhlodromus pyri napáda škodlivé fytofágné roztoče, ale aj larvy strapiek a iný drobný hmyz. Ak nie sú k dispozícii škodcovia, dokáže sa živiť peľom či dlhodobo hladovať. Jedna samica vysaje za deň asi 8 dospelcov roztoča alebo 320 hálčiavok. Dravé sú aj nymfy.
Typhlodromus pyri prezimuje vo viniciach a sadoch, takže zavedenie biologickej ochrany je jednorazové a dlhodobé. Hneď ako sa dostatočne rozmnoží, udržuje škodcov pod hladinou škodlivosti.
Plstené pásky s roztočmi sa pripevnia v zimnom období na ker viniča alebo vetvu stromu.
Dávka: 1 pásik na každý tretí ker viniča, 1 - 3 pásiky na strom podľa veľkosti.
Aplikácia:
Aplikácia pásikov s dravým roztočom sa vykonáva v zimných mesiacoch – teda od decembra do februára, keď je roztoč „prezimovaný“. Ihneď po obdržaní zásielky pevne naviažeme pásiky na rastliny a pripevníme drôtom, povrázkom alebo zošívačkou. Upevnenie je dôležité aj kvôli vtákom, ktorým sa môžu plstené pásky zapáčiť na stavbu hniezd. Na stredne vzrastlý strom upevníme 2-3 pásiky, ak sú v stene, stačí na tri stromy 2 pásiky.
Populácia dravého roztoča sa s príchodom jari začne rozmnožovať a postupne vysáva škodlivé roztoče. Okrem roztočcov, hálčiavok a vlnovníkov napáda Typhlodromus Pyri aj larvy strapiek, ak nemá k dispozícii škodcov, živí sa peľom alebo dokáže dlhodobo hladovať.
Efekt môžeme vidieť už v 2. sezóne, keď je už populácia dravého roztoča dostatočne rozmnožená a udržiava škodcov v neškodnom množstve. Ak aplikujeme pásiky s roztočom na mladé stromčeky, efekt sa dostavuje rýchlejšie. Vždy je potrebné zvoliť vhodné dávkovanie.
Dravý roztoč Typhlodromus Pyri likviduje škodlivé roztoče.
Video návod: Typhlodromus Pyri
Balenie: 25ks
Biocont Typhlodromus pyri - roztoč k ochraně révy vinné a ovocných sadů proti sviluškám, halčivci, vlnovníkovci
- Kód produktu: Biocont T-pyri Dravý roztoč Typhlodromus pyri 25 ks
- Dostupnosť: Skladom
23,68 €
- Ex Tax: 19,25 €
Súvisiace produkty
AgroBio Kumulus WG
Kontaktný fungicíd na ochranu proti múčnatke v sadoch, viniciach a ďalších kultúrach. Účinná látka: ..
2,08 € Ex Tax: 1,69 €
Scala - proti plísni šedé na révě, jahodníku, strupovitost
Scala - proti plesni sivej na viniči, jahodníku, chrastavitosti Fungicídny prípravok na ochranu..
2,63 € Ex Tax: 2,13 €
AGRO Sviluška STOP 2 x 2 g
AGRO Sviluška STOP je dlhodobo pôsobiaci kontaktný prípravok s hĺbkovým účinkom proti sviluškám. Prí..
3,18 € Ex Tax: 2,58 €
Biocont Laboratory Biocont žluté desky proti vrtuli na třešně - 4ks
Žlté lepové dosky na ochranu ovocných stromov proti vrtuli čerešňovej.Použitie:Dospelce vrtule čereš..
7,16 € Ex Tax: 5,82 €
Biocont desky bílé na švestky a jabloně 5 ks
Biele lepové dosky na ochranu sliviek proti piliarke slivkovej a piliarke žltej a jabloní proti pili..
5,29 € Ex Tax: 4,30 €
Biocont desky žluté do skleníku 5 ks
Žlté lepové dosky na ochranu skleníkov a fóliovníkov pred molicami, voškami, smútivkami a vrtalkami ..
5,29 € Ex Tax: 4,30 €
Biocont Modré lepové desky do skleníku proti třásněnkám 5ks
Modré lepové dosky na ochranu skleníkov a fóliovníkov proti strapkám.Použitie:Modrá farba týchto lep..
5,08 € Ex Tax: 4,13 €
SWISS Lapač zavíječe na zimostrázech - buxus
SWISS Lapač zavíjača na zimostrázoch - buxusPoužitie:proti zavíjačovi zimostrázovému (húsenice na bu..
17,15 € Ex Tax: 13,95 €
Sulfurus 3x15g
Fungicíd vo forme vo vode rozpustných granúl je vhodný na ochranu viniča, jadrovín, egreša, uhoriek,..
1,91 € Ex Tax: 1,55 €
Lepové desky BIO PLANTELLA motýl 10ks
Dosky lepové BIO PLANTELLA motýľ 10ksBio Plantella žlté lepové doštičky sú úplne prírodnou ochranou ..
3,43 € Ex Tax: 2,79 €
Bio Plantella lepové desky proti květilce cibulové 5ks
Bio Plantella Žlté lepivé dosky proti kvetilke cibulovejVýborná mechanická a úplne prírodná ochrana ..
4,45 € Ex Tax: 3,62 €
Fix-IT proti roztočcom, voškám, strapkám, červcom aj.
Účinný přípravek proti mšicím, sviluškám, třásněnkám, molicím a štítenkám na všechny druhy plodin.&n..
4,62 € Ex Tax: 3,75 €
Also Bought
FEROBAND - feromonový lapač potravinových molů - monitoring
FEROBAND - feromónový lepiaci pás na monitoring potravinových molíLepiaci papierový pás opatrený fer..
0,59 € Ex Tax: 0,48 €
Sirná svíce
Sírna sviečka určená na dezinfekciu výrobných a skladovacích priestorov.Použitie:Sírna sviečka je ur..
4,02 € Ex Tax: 3,27 €
STOPSET B desky bílé 25x10 cm
Ostatné pomôcky - Odchyt hmyzu - podľa návodu - Použitie - máj, jún Biele lepové dosky na odchyt hmy..
2,50 € Ex Tax: 2,03 €
AgroBio Inporo Proti mšicím a sviluškám
Proti voškám a roztočcom (INPORO PS) koncentrátInsekticíd na prírodnej báze proti voškám, roztočcom,..
2,67 € Ex Tax: 2,17 €
Ferramol - přípravek proti slimákům
Ferramol sa aplikuje proti všetkým druhom slimákov a slizniakov na zelenine, jahodách aj okrasných r..
5,29 € Ex Tax: 4,30 €
BIO-GARDEN Polyversum CHYTRÁ HOUBA NA ROSTLINY 5 G
Polyversum je mikrobiologický fungicídny preparát používaný na ochranu rastlín proti hubovým chorobá..
7,29 € Ex Tax: 5,92 €
Biocont desky žluté do skleníku 5 ks
Žlté lepové dosky na ochranu skleníkov a fóliovníkov pred molicami, voškami, smútivkami a vrtalkami ..
5,29 € Ex Tax: 4,30 €
Proti mšicím a sviluškám - INPORO PS 500ml
Proti voškám a roztočcom - INPORO PSInsekticíd na prírodnej báze na ošetrenie okrasných rastlín prot..
6,14 € Ex Tax: 4,99 €





















